paragliding

kiteboarding advance red bull

hudy sport

Dolétání pilotní licence

Piloti motoráři (MPG) a žáci s ukončenou první částí výcviku (třeba z našeho základního kurzu) mají možnost dolétat úlohy a splnit všechny podmínky  pro pilotní průkaz během dalších 4 dnů výcviku (cca. 2-4 víkendy) vše je určováno vhodností počasí.

Pilotní průkaz kvalifikace Pilot (dříve PL - A) obdrží každý pilot, který úspěšně splní úlohy předepsané výcvikovou osnovu PL 3 a složí závěrečné zkoušky před provozním inspektorem LAA ČR.

Pilotní průkaz s kvalifikací PILOT (dříve PL - A) vás opravňuje k samostatnému létání na křídlech kategorie A (DHV 1, 1-2 SHV standard, CEN A, B). Splnění výcvikové osnovy pro získání pilotního průkazu této kategorie zabezpečuje úroveň vědomostí a pilotních dovedností pro samostatné létání. Předpokládá se, že pilot sám již bude dodržovat všechny zásady bezpečnosti při postupném zvyšování náročnosti letových podmínek. V jeho růstu mu napomůžou další kurzy pro vyšší kvalifikace.

Kompletní výuka v naší škole trvá tedy 5 dní základní kurz a minimálně 2 víkendy (další 4 dny), z letitých zkušeností také trváme na pauze ve výcviku a následném obnovení potřebných znalostí/dovedností, neboť potom mají trvalejší charakter a jsou výborným předpokladem pro spolehlivý start do vašeho vlastního samostatného létání.

Cena: 4.900,-

V ceně kurzu:

• výbava zapůjčená po dobu výcviku (křídlo, přilba, sedačka s karabinami a záložním padákem, PMR radiostanice)
  • péči kvalifikovaných instruktorů s dlouholetou praxí
  • zákonné pojištění na škody způsobené třetím osobám
  • přezkoušení provozním inspektorem (teorie + praxe) - odkaz na zkoušky z teorie
  • pomoc s administrativou spojenou s vystavení nové pilotní licence na (informace naleznete ZDE)

Cena nezahrnuje:

• doprava na místo kurzu (dopravujete se sami)
  • starty na navijáku (cca. 100-130kč/start) * průměrně 10 letů
  • správní poplatek státní správě za vydání nového pilotního průkazu (1.800,-)  informace ZDE
  • ubytování, stravování

Podmínky účasti:

• splněná 1.část výcvikové osnovy ve stejném roce (základní kurz)
    nebo pilotní průkaz pro motorový paragliding

Doporučená výbava:

• prstové rukavice
  • sportovní oblečení s dlouhým rukávem a dlouhými nohavicemi
  • odhodlání pro získání pilotní licence

Jak kurz probíhá:

V průběhu kurzu si prohloubíte a upevníte znalosti i dovednosti ze základního kurzu. Zaměříme se zde na Vaše slabiny a připravíme Vás na samostatné létání. Provádí se letové úlohy a nácvik některých základních manévrů předepsaných osnovou a další na rámec povinné osnovy. Až budete náležitě připraveni, proběhne přezkoušení provozním Inspektorem.

Záznam o vykonaných zkouškách provede Inspektor do Vašeho osobního listu, jehož platnost je 90 dní od závěrečných zkoušek a to je tedy čas, který máte na splnění všech administrativních úkonů spojených s vydáním Vašeho nového pilotního průkazu.

Tandemové seskoky z letadla SKYSPORT