Kalendář kurzů

kiteboarding advance red bull

hudy sport

Základní kurzy létání

Jak začít bezpečně létat? Nejlepší způsob je svěřit se do rukou lidem, kteří o létání a učení létat vědí mnoho a mohou Vás bezpečně provést základní abecedou paraglidingu a pomohou Vám splnit vaše sny o létání.

V průběhu kurzu budete seznámeni se vším, co je třeba k tomu, abyste mohli sami provozovat bezpečně paragliding, tedy samostatně létat v souladu se zákony ČR.

--------------------------------------------------------------------------------

Základní kurzy probíhají především na letovém terénu Dolni Morava s následným možným dolétáním na navijáku, případně v zahraničí.

Po tomto kurzu jste připraveni na dolétání, můžete tedy po splnění celé výcvikové osnovy získat pilotní licenci PL A, nebo zahájit motorový kurz pro získání licence PPG a MPG

Cena 4.900,-

V ceně kurzovného:

• výbava zapůjčená za účelem výcviku (křídlo, pilotní přilba, sedačka s pěnovým chráničem a karabinam, PMR radiostanice, záložní padák, batoh, obal PK)
  • teoretická příprava (přednášky v rozsahu PL-3, zapůjčení učebních pomůcek)
  • péče kvalifikovaných instruktorů s dlouholetou praxí
  • zákonné pojištění na škody způsobené třetím osobám

Školíme na nových křídlech  ADVANCE(c) a SWING(c)

Cena nezahrnuje:

• doprava na místo kurzu
  • stravování
  • ubytování

Podmínky účasti:

• Ve věku od 15 do 18-ti let písemný souhlas rodičů.
  • Platná zdravotní prohlídka od praktického lékaře (podobně jako pro autoškolu).
  • Pevná obuv nad kotníky

Doporučená výbava:

• prstové rukavice (na kolo, nebo běžky)
  • sportovní oblečení s dlouhým rukávem a dlouhými nohavicemi
  • vlastní lehká, třeba cyklo přilba pro běhání po louce (pilotní přilby jsou zateplené)
  • psací potřeby a sešit na poznámky z teorie
  • chuť létat

Ubytování pro základní kurzy:

• je ve „mlýně“, místě kde probíhá teoretická výuka.

Průběh kurzu:

1. den kurzu se sejdeme v 9 ráno na parkovišti u Slona. Po krátkém úvodu přeje-li nám počasí, se hned vydáme na louku k praktickým cvičením.

Pořadí přednášek a cvičení je určeno částečně výcvikovou osnovou, vše však plánuje instruktor podle předpovědi počasí tak, aby se co nejlépe využilo vhodných letových podmínek.

Často se tak vstává velmi brzo ráno, přes poledne je polední klid na dospání a podvečer se létá až do západu slunce, poslední síly si vyžádá večerní výuka teorie.

V průběhu kurzu tedy jistě prověříte své fyzické i psychické schopnosti, čeká na Vás více než 12 hodin teorie a přes 20 hodin aktivního pohybu.

4. den základní kurz končí ve večerních hodinách.

Posloupnost výcviku:

Program výuky je uzpůsoben počasí a je důležité veškerý čas náležitě využít. Začíná se pozemním cvičením. Nejprve se naučíte ovládat křídlo na louce, následuje popolétávání na mírném kopci (cvičení startů a přistání). Postupně si osvojujete starty, přistání a zvykáte si na „ptačí perspektivu“. Jsou také zařazována dle potřeby opakovací cvičení a zároveň se probírají odpovídající části teorie.

Základem bezpečného létání jsou i dobré teoretické znalosti. Instruktoři Vás uvedou do tajů aerodynamiky, meteorologie, předpisů a dalších nauk důležitých pro paragliding, celý kurz je však "jen" úvodem do nikdy nekončícího samostudia.

Napomáhat výuce budou i praktické pomůcky, poučné filmy a tematické knihy. V případě silného větru máme pro Vás připravenou seznámení s příbuzným powerkitingem. Principy ovládání draků jsou shodné s ovládání paraglidingových křídel což Vám spestří a usnadní váš další rozvoj.

Tandemové seskoky z letadla SKYSPORT