Česká škola létání - kurzy paraglidingu

Učte se přímo od

Tomáše Braunera

Dopřejte si kvalitu a učte se od Tomáše Braunera. Dlouholetého representanta v paraglidingu, cross country i akrobacii. Za svojí závodní kariéru se stal 8x národním šampionem, 5x stál na medailových pozicích ve Světovém Šampionátu, Jednou 3 v celkovém hodnocení Paragliding Wolrd Cup. 2x 3 místo na Mistrovství Evropy v paraglidingu a 4. místo na Pre Mistrovství Světa v akrobacii - Redbull Vertigo. Stal se také naším jediným Redbull paragliding pilotem.

Tomáš zasvětil létaní celý svůj dosavadní život. Od roku 1990 kdy s létáním začal se profesně zabývá vývojem, výrobou, testováním, lektorskou a závodní činností. Poradí vám jak začít a provede vás bezpečně začátky vašeho létaní. Jak sám říká, paragliding není nebezpečný sport, nebezpeční jsme si jen my sami. Proto je důležité začít pod odborným vedením, v létání je hodně know-how a proto je bezpečné procházet začátkem pod zkušeným vedením, nesmírně Vám to zkrátí a zpříjemní vaše učení. Letální je nádherné a je to společník na celý život.

Zprávy Ze světa paraglidingu

Držte s námi krok ve světě paraglidingu.

Zobrazit všechny novinky

Vítejte!

Paragliding Kurzy

20 LET Zkušeností

Česká škola létání s.r.o. je projektem podporující paragliding jako sport a to ve všech jeho disciplínách. Zkušenosti shromažďujeme takřka 20 let a neustále se snažíme naše poznání prohlubovat. Naše středisko pilotního výcviku paraglidingu bylo založeno v roce 1997. Pod odborným vedením prošla lekcemi létání řada talentovaných pilotů, někteří z nich jsou aktuálně součástí české paraglidingové špičky. Odměnou za toto vytrvalé úsilí jsou úspěchy na mezinárodní úrovni v klasickém i akrobatickém paraglidingu. Řadíme mezi ně zejména přípravu české reprezentace v kurzech nestandardních letových situací (SIV), přípravu reprezentačního týmu Itálie (SIV), tréninkové campy pro talentovanou mládež. Ale to asi nejvíce co nás na naši práci baví, jsou úsměvy a štěstí ve Vašich tvářích po prvních letových krůčcích.

Výhody

S námi Vás bude létání bavit

Co je v naší škole pro vás přidaná hodnota, kterou s největší pravděpodobností u konkurence nenajdete:

Kurzy děláme s láskou k létání a máme individuální přístup

Každý z účastníků má své vlastní vybavení

Pro výuku groundhandlinku máme k dispozici 8 speedride padáků

Lektorování špičkového závodního pilota a testovacího pilota

Krásné zázemí s vlastni indoor i outdoor učebnou na Dolní Moravě. www.brauneruvmlyn.cz

Loď s odvijákem pro výuku nestandartních letových manévrů nad vodou nedaleko Dolní Moravy

Pro výuku používáme výhradně padáky od švýcarské firmy Advance. Vybavení patří ke světové špičce v bezpečnosti

Provedeme vás

všemi urovněmi létání

Naše výukové metody jsou inovativní a stále je modernizujeme. Díky zkušenostem načerpaným z dlouholeté zavodní činnosti a stáží v zahraničních firmách se postupně ustálil jako prověřený model výuky individuální přístup. Abychom předali co nejvíce informací, Vy měli čas si je zažít a osvojit, máme výuku rozdělenou do čtyř sekcí.

Začátky

Asi nejdůležitější část vašeho profesního vývoje. Stejně jako strom neporoste bez kořenů tak ani při výuce létání se neobejdete bez velice kvalitních základů. Ty vám dají pro létání to nejdůležitější a to je v prvé řadě bezpečnost.

Pro tento účel máme speciálně vybavenou školu a jako jediní v čr vás budeme učit základy moderním způsoben ovládaní padákového kluzáku. Na 10 - 13mq velkých speedride křídlech si budete moci vytvořit vaše první návyky a ihned si budujete zvýšenou citlivost a správné reflexy. Speedride křídla jsou na rozdíl od školních padáků velice citlivá a umožní vám se naučit kvalitně křídlo řídit a cítit. Základy se učíte na zemi a po jejich zvládnutí přijde fáze druhá a to bude samostatné létaní.

První lety

Pro bezpečné zvládnutí prvních samostatných letů považujeme za nejdůležitější sqvělé zvládnutí ideo-motorického tréninku řízení padáku, tak aby vaše reakce na podněty byly spontánní a přirozené. To vám umožní se plně soustředit na samotný let a užít si jej. Celou druhou část výuky s vámi máme radiové spojení a snažíme se vás posouvat dle vašich individuálních schopností. Ale vždy tak aby jste ze všeho měli radost a prožitek.

Pokračující kurzy pro získaní vyšší bezpečnostiy

Kurzy SIV neboli kurzy nestandardních letových situací jsou velice důležitá část vašeho vývoje pilota. Je to škola smyků v oblacích. jako jediní vám nabízíme SIV v české republice ( z naší lodi vás na Otmuchowských jezerech v Polsku kousek od naší základny na Dolní Moravě, Vás vyvlekáma a naučíme kompletní souhrn letových manévrů které je důležité zvládnout a naučit se a díky nimž už budete vždy létat bezpečně se znalostí všech rizik. Naše dvacetiletá zkušenost s výukou SIV, dlouholetá práce test-pilota a umění akrobacie vám pomůže vše zvládnout hravě. Kromě výuky asi všech našich repre pilotů máme za sebou i přípravu národního Italského teamu, takže jste pro tak delikátní zkušenost a výuku v odborných rukou :-)

Kodiční kurzy Cross Country

Tady se snoubí zkušenosti ze všech předešlých kurzů, je to vlastně završení vaší vaší výuky, kdy se samostatně učíte létat a využívat možností které vám příroda dává. Nejste ničím omezení, vše je vašich rukou a jen vy rozhodujete jestli najdete další stoupavý proud a poletíte krajinou déle než ostatní. A tady platí asi nejvíce, učte se létat od orlů :-) těšíme se na vás.

Přihlásit se k odběru novinek