Kalendář kurzů

paragliding

kiteboarding advance red bull

hudy sport

Vážení zakazníci, vzhledem k tomu že naši instruktoři se věnují také závodní činnosti, budou nové termíny kurzů pro rok 2017 vystaveny až po zveřejnění kalendáře závodů pro rok 2017. Předpokládáme že termíny kurzů zveřejníme v průběhu února 2017.

Škola létání a paragliding kurzy

je projektem podporující paragliding jako sport a to ve všech jeho disciplínách. Zkušenosti shromažďujeme takřka 20 let a neustále se snažíme naše poznání prohlubovat. Naše středisko pilotního výcviku paraglidingu bylo založeno v roce 1997. Pod odborným vedením prošla lekcemi létání řada talentovaných pilotů, někteří z nich jsou aktuálně součástí české paraglidingové špičky. Odměnou za toto vytrvalé úsilí jsou úspěchy na mezinárodní úrovni v klasickém i akrobatickém paraglidingu. Řadíme mezi ně zejména přípravu české reprezentace v kurzech nestandardních letových situací (SIV), přípravu reprezentačního týmu Itálie (SIV), tréninkové campy pro talentovanou mládež. Ale to asi nejvíce co nás na naši práci baví, jsou úsměvy a štěstí ve Vašich tvářích po prvních letových krůčcích.

Česká škola létání

Naše výukové metody jsou inovativní a stále je modernizujeme. Díky zkušenostem načerpaným z dlouholeté zavodní činnosti a stáží v zahraničních firmách se postupně ustálil jako prověřený model výuky individuální přístup. Abychom předali co nejvíce informací, Vy měli čas si je zažít a osvojit, máme výuku rozdělenou do tří sekcí.
První přípravná fáze trvá 4 dny. Během této lekce se seznámíte se základem řízení padákového kluzáku, základní aerodynamikou a meteorologií. Máme pro vás připravené speciální výukové padáky tzv speedride křídla. Jsou to padáky s plochou 10-12mq. Tyto malé padáky jsou citlivé a rychlé na odezvy řízení. Motorika ovládaní padáku se takto výrazně rychleji rozvijí a vy se učíte základům rychleji a bezpečněji. Po úspěšném zvládnutí lekce základů ovládaní padákového kluzáku, máte k dispozici „velké“ křídla, která už s načerpanou zkušeností Vám umožní první vzdušná dobrodružství.
Druhá faze výuky je „domácí“ trénink. S načerpanou zkušeností trénujete sami tzv. Groundhandling. Každý jsme ve výuce individuum, vy tak máte možnost si zvolit svoje tempo. Až se pro vás motorika řízení padáku stane intuitivní a přirozená přichází třetí fáze.
Třetí fáze výuky – létání, je už je jen a jen o létání. Terén pro „dolétání“ je volen s ohledem na počasí tak aby jste měli možnost strávit ve vzduchu co nejvíce času a mohly naplnit výukové osnovy a složit závěrečnou zkoušku.

Co je v naší škole pro vás přidaná hodnota, kterou s největší pravděpodobností u konkurence nenajdete.

• Kurzy děláme s láskou k létání a máme individuální přístup
  • Každý s účastníků má svoje vlastní vybavení
  • pro výuku groundhandlinku máme k dispozici 8 speedride padáků.
  • Lektorování špičkového závodního pilota a testovacího pilota
  • Krásné zázemí s vlastni indoor i outdoor učebnou na Dolní Moravě. www.brauneruvmlyn.cz
  • Loď s odvijákem pro výuku nestandartních letových manévrů nad vodou nedaleko Dolní Moravy
  • pro výuku používáme výhradně padáky od švýcarské firmy Advance. Vybavení patří ke světové špičce v bezpečnosti.

Tomáš Brauner životopis

Tandemové seskoky z letadla SKYSPORT